Beştaş Hangi Parmağa Takılır?

0
3.704 views

Evlilik dönemi yavaş yavaş yaklaşırken; insanların da en büyük isteği hem hayallerdeki gibi bir düğün yapmak, hem de o hata kabul etmeyen evlilik müessesine girerken mutlu, huzurlu ve her şeyin geleneğe uygun şekilde yapılarak girmesine imkan tanımaktır. Bu gelenekler dahilinde size son derece önemli gelen noktalar arasında; beştaş da vardır.

Beştaş Nasıl Takılır?

Beştaş kullanmak isteyen kişiler evlendiklerinde bu yüzüğün parmaklarında olmasını diliyorlar. Siz de parmağınızda beştaş yüzüğün olmasını dileyen bayanlar arasındaysanız o halde yapmanız gereken hemen bir kuyumcuya giderek beğendiğiniz beştaşı eş adayınıza aldırarak düğün için gereken diğer hazırlıklara yönelmenizdir. Ancak aklınıza takılan sorular arasında beştaşın nasıl kullanılacağı hususu da olduğunu düşünüyoruz.

Beştaş almak isteyen ve aldıktan sonra hangi parmağa takılacağını bilmeyen kişiler olabilir. Hemen bu konuya da açıklık getirmek istiyoruz. Evlenmeden önce yani; nikah işlemlerinden önce sağ elinizin yüzük parmağına, nikah kıyıldıktan sonra da sol elinizin yüzük parmağına beştaş yüzüğünüzü takmanız halinde doğru bir davranış sergilemiş olacak ve evlenebileceksiniz.

CEVAP VER