Mücevher Bakımı Nasıl Yapılır?

0
152 views

Evlenme aşamasında seçtiğiniz gelin takılarınız, evlenme teklifi esnasında hediye olarak aldığınız ve eşiniz tarafından verilen tektaş yüzükleriniz ya da diğer mücevherlerinizi saklamanız gerekmektedir. Değeri her ne kadar yüksek olursa olsun yanlış saklama ve bakım yöntemleri kullandığınız takdirde o en değerli mücevherleriniz artık kullanılamayacak bir hal alır. Bu yüzden mücevher bakım önerilerine kulak kabartmanız gerekmektedir.

Mücevher Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Saklama Yöntemlerini Doğru Şekilde Uygulayın; Türk bayanları olarak en fazla yaptığımız hataların başında satın aldığımız mücevherleri doğru bir şekilde saklamayı öğrenmememiz yer alıyor. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve doğru saklama yöntemlerini öğrenmek isterseniz satın alırken mutlaka bilgi edinin.
  • Kimyasal Maddelerden Uzak Tutun; Bayanların ev işleri esnasında ya da kimi zaman çalışma koşulları sebebi ile kimyasal maddelere maruz kalmasına neden olmaktadır. Bu tür durumlarda takılarınızı ya da mücevherlerinizi mutlaka çıkartın.
  • Doğru Temizleme Yöntemlerini Uygulayın; Mücevherleriniz için doğru temizleme yöntemlerini kullanmaya çalışın. Bu yüzden de satın alımı esnasında iyi bir araştırma yapın.

CEVAP VER