Pırlanta Kolyelerde Renk Modası

0
144 views

Pırlanta artık yaşamımızın büyük bir alanına sahip olmaya başladı. En başlarda sadece yüzüklerimizde kullandığımız ancak; zaman içerisinde hemen hemen her takımızda görmeye başladığımız pırlanta taşlarını kullandığımız takılar arasında kolyeler de yer almaktadır. Kolyelerimizde üstelik daha farklı ve herkesin bilmediği tarzda pırlantaları kullanmaktayız. Tüm bu renkleri sizler için araştırdık.

Pırlanta Kolyelerde Renk Modasının Özellikleri Nelerdir?

  • Pırlanta kolyelerde genellikle renksiz ve şeffaf bir görüntü göreceğimizi düşünürüz. Oysa bu yanlış bir düşüncedir. Pırlatalar şeffaf olsa bile takılarda değişik taşlarla birlikte kombin edilmesi sonucunda renklendiğini bilmekteyiz. Pırlanta kolyelerin renkli hallerinden biri; blue topaz kolye modelleridir. Dilimizde mavi topaz şeklinde bilinen taşla pırlantaların bir arada kullanıldığı takılardır.
  • İçinizi ısıtacak ve bambaşka bir hava oluşturmanıza yardım edecek renkli pırlanta kolyelerden bir tanesi de; ametist kolye modelleridir. Morumsu rengi ve pırlantanın ışıltısı bir arada kullanılmıştır.
  • Son olarak tavsiye edebileceğimiz renkli pırlanta kolyeler arasında; pırlanta peridot kolye modelleri yer almaktadır. Bunlar da cam yeşili şeklinde karşımıza çıkan kolyelerdir.

CEVAP VER