Pırlanta Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
256 views

Pırlanta seçimi konusunda bayanlar erkeklere nazaran daha profesyonel bir şekilde hareket etmektedir. Bayanlar hem ışıltısına kapıldığından dolayı, hem de daha sık bir şekilde kullanmak istediklerinden ötürü pırlanta seçerken dikkat edilmesi gerekenleri iyice araştırmanız gerekmektedir. Başta pırlanta kesim ya da seçimi esnasında olmak üzere birçok pırlanta seçerken dikkat edilmesi gerekmesi söz konusudur.

Pırlanta Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Pırlanta Kesimi; Pırlanta kesimi diğer birçok özelliğinin yanı sıra bu mantığı ile hareket edilmesi gereken pırlanta kesimleri arasındadır. Kesim doğru bir şekilde yapılmazsa ne yazık ki; pırlantanın görünümü kötü bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.
  • Pırlantanın Rengi; Birçok kişi tarafından beyaz renklerde karşımıza çıkan pırlanta rengi, pembe ya da mavi şekilde de karşımıza çıkıyor. Bu nedenle de pembenin daha değerli olduğunu söyleyebiliriz.
  • Pırlantanın Berraklığı; Pırlantanın değerini arttıran özellikler arasında pırlantanın berraklığı söz konusu olmaktadır. Bir pırlanta taşının berraklığı ne kadar çok artarsa; o kadar fazla değeri çıkar. Bu yüzden de pırlanta satın alırken berraklığı konusuna önem verin.

CEVAP VER