Alyans Nedir?

0
162 views

Alyans İngilizce kökenli bir kelime olup ittifak anlamına gelmektedir. Çok eski tarihlerden bu yana evliliğin ya da aşkın sembolü bilinen alyanslar çağla ilerledikçe ve teknoloji geliştikçe değişime uğramış ve bugünkü halini almıştır. İlk olarak Mısırlılar tarafından kullanılan alyans yüzükler bitki saplarından yapılmıştır. Yuvarlak olan alyanslar sonsuz bir aşkı temsil etmektedir.

Alyans Nedir?

Evlenecek olan çiftlerin sol yüzük parmaklarına taktığı alyansların sol ele takılmasının bir sebebi vardır, bir inanca göre sol elin yüzük parmağından kalbe giden bir damar vardır ve de bu damar aşkı temsil etmektedir. Yapılacak olan tercihe göre kimi çiftler sözlenirken kimileri nişan zamanında alyansları takmaya başlarlar.

İnsanların ömürleri boyunca en uzun süreli kullandıkları takıdır alyanslar, bu yüzden alyans seçimi yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Seçim yapılacağı zaman ilk olarak altın mı, gümüş mü ya da pırlanta bir yüzük mü istediğinize karar vermelisiniz. Ardından güvendiğiniz ya da bilinen bir kuyumcudan ya da daha kolay bir seçim için internet sitelerinden alyans alışverişinizi yapabilirsiniz.

CEVAP VER