Alyans ile Tektaş Uyumu için Püf Noktaları

0
1.016 views

Zaman içerisinde her şey olduğu gibi, geleneklerimiz de değişime uğruyor. Bu yüzden de düğünden önce ve düğünden sonra diye ayırdığımız zaman dilimleri dahilinde hangi takının ne zaman takılacağı ya da nasıl uyum sağlayacağı konuları da hem damatlar, hem de gelinler tarafından merak edilen, sürekli araştırılan konular arasındaki yerini korumaya devam ediyor.

Alyans İle Tektaş Uyumu Nasıl Sağlanır?

Tektaş ilk başta damat adayının alması gereken ve eşi olmak istediği bayana evlilik teklifi esnasında takması gereken bir takıdır. Tektaşı seçen kişi sadece damat ve onun yanında gelmesini istediği kişidir. Burada gelin söz almaz. Daha sonra ise; alyans devreye girer. Alyans ise; gelin ile damadın ortak seçimi sonucunda ortaya çıkan bir takıdır. Alyans seçimi tektaş seçiminden daha uzun sürelere yayılır.

Alyansı ve tektaşı seçtikten sonra gelinin elinde iki farklı yüzük olduğundan dolayı bunlar arasındaki uyumun nasıl sağlanacağı konusunda bazı soru işaretleri meydana geliyor. Uyumu yakalamak için alyansı alta, tektaşı ise; üste takmanız lazım.

CEVAP VER