Takı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

0
138 views

Günümüzün en değerli yatırım araçları arasında saydığımız altın fiyatı ve değeri itibariyle yeri doldurulamaz bir araçtır. Hep yükselen fiyatı ile uzun vadeli yatırımlarda zarar ettirmeyen ve birikiminize değer kaybettirmeyen bir yatırım aracı olarak bilinmektedir.

Takı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Altının değerinin doğada saf halde bulunan hali belirlerken asıl şeklini ise içindeki alaşımlar vermektedir. Çünkü doğada çok yumuşak halde bulunan altın bu yüzden şekil alamaz veya aldığı şekilde kalamaz hemen dağılan bir yapıdadır. Bu yüzden şeklini koruması gereken yapıyı koruyan alaşımlar ile kendini bulur.

İçindeki alaşım miktarları altının ayar derecesini belirler ve buda hem şekil itibariyle hem fiyat itibariyle yapısını belirler. Altın alırken ayarı daha düşük olan ve daha ekonomik takılar alabileceğiniz gibi 24 ayar en değerli takıyı da almak isterseniz maddi olarak buna hazırlıklı olmalısınız. Birde alacağınız takının 24 ayar olduğunda içinde minimum alaşım olduğundan çabuk tahrip olabileceğini eğilip bükülebileceğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Tüm bu hususlar alacağınız takının şahsınıza uygun olup olmaması ile alakalı durumdur.

CEVAP VER