Alyans Modelleri Nazar Boncuklu

0
715 views

Her çiftin olmazsa olmaz yüzüklerinden biri olan alyans yüzükler çeşitli modelleri ile vitrinde bizleri karşılamaktadır. Ancak bir çok model arasından seçim yapmak da zorlu bir süreç olarak görülmektedir. Bu dönem içerisinde özellikle kadınların en çok tercih ettiği alyans modeli, nazar boncuklu alyans modelidir.

Eksi inanışlara ve de geleneklerimize göre nazar çıkması denilen olayın gerçekleşmesidir. Bu durumda kötü niyetli kişilerin bakışlarının kötülük getireceğine inanılmasıdır. Bu durumlarda naza boncuğu bir tılsım olarak görülür ve kötülüğün uzaklaşmasını sağlayacağına inacını taşır. Birbirini seven iki kişinin üzerinde gezinen kötülükleri defetme manasına gelen nazar boncuklu alyans modelleri bu inancı taşıyan kişiler için oldukça tercih edilen modeller arasındadır.

Uyumlu Modeller

Alyansın içine ya da üzerine nazar boncuğu şeklini ekleterek bu kötülüklerden uzaklaşma amacı taşımaktadır.Birçok model arasından bu modelin seçilmesinin nedenlerinden biri de budur. Ayrıca çok şık bir uyum da göstermektedir.

Uzun yıllardır kullanılması beklenen alyans yüzüklerin daha kaliteli olması için altından yapılması da ayrıca önemlidir. Bu sebeple daha uzun yıllar bu yüzükleri kullanabilir hale geleceksiniz.

CEVAP VER